Sikeres tanévet kívánunk mindenkinek!

Február 2-án indult útnak a Petőfi Sándor Gimnázium síelő csapata. A busz Virág Jani bácsi vezetésével Szlovákia felé vette az útirányt, hogy meghódítsa a havas lejtőket.
Már a buszon eluralkodott a nagyon jó hangulat, ami végigkísérte az egész hetet is. Délután 4 óra körül kis csapatunk elfoglalta a pályaszállást, majd kipihenve az utazás fáradalmait, vasárnap megkezdtük a síelést. Akadtak olyanok, akiknek természetesen, lévén hogy először voltak, még a sícipők felcsatolása is kisebb nehézségeket okozott, de mindenki nagyon hamar belerázódott e téli sport űzésébe. Minden nap tanulhattunk valami újat síoktatóinktól, idén a középhaladók és a haladók a carving technikát sajátíthatták el, ami többé-kevésbé mindenkinek sikerült. Vasárnap egyébként gyönyörű időnk volt, frissen esett havon kezdtünk el síelni, ami a hét végéhez közeledve olvadozni kezdett.

Hétfő este tartottunk egy kis ismerkedő estet. Aminek az egyik legnagyobb előnye az volt, hogy a takaródó később volt, mindenki örömére. Az est célja volt, hogy összeismerkedjünk, bár ekkora már mindenki jól ismerte a másikat. Az esték hihetetlen jó hangulatban teltek, kareoki parti, ping-pong parti és egyéb hasonló tevékenységek közt. Kedden vásárlás miatt, szerdán sajnos az eső miatt fél napot síeltünk. Majd csütörtökön újult erővel vetettük bele magunkat ismét az intenzív síelésbe. Ezen a napon a kezdők, középhaladók és a haladók bemutathatták tudásukat, és hasznosíthatták a héten tanultakat egy kis házibajnokság keretein belül. Külön-külön tudásszint szerint, női/férfi kategóriákban versenyeztünk. Szerencsére a héten baleset és sérülés nem történt, leszámítva egy kisebb húzódást. Péntek este egy búcsúestét tartottunk, ami szintén nagyon jó hangulatban telt, bár nem volt felhőtlen a jókedv, hiszen másnap a busz újra útnak indult.
Összegségében egy felejthetetlen hetet töltöttünk el Ruzomberok síközpontjában.

Még egyszer nagyon köszönjük Baukó tanárnőnek Hidasi tanár úrnak és Kis Sanyi bácsinak, hogy megszervezték a tábort és oktattak bennünket! Köszönet Virág Jani bácsinak, aki elvitt bennünket a sípályáig és köszönet Kiss Jani bácsinak, aki filmet készített a hét eseményeiről!

Reméljük hogy, a következő években is útjára indulhat kis csapatunk, hogy még több ehhez hasonló hetet tölthessünk el!

Tóth Anikó és Szugyiczki Viktória 10. c osztályos tanulók

A cikk szerzői

cikk01
Malino Brdo