Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

72 óra kompromisszum nélkül

 

Iskolánk idén is csatlakozott az immár 10. alkalommal hazánkban is megrendezett 72 óra kompromisszum nélkül kezdeményezéshez. Az idei hétvége mottója: „Több vagy, ha adsz!” Az egész kezdeményezés lényege, hogy ezen a hétvégén önkéntes munkákat vállalva és végezve tegyünk valamit a közösségünkért. Hiszen akkor tud gyarapodni, fejlődni a környezetünk, ha azért mi is teszünk valamit.

Csütörtökön tartottuk mi is a megnyitó alkalmunkat, ahol a másnapi „mosoly-kommandóhoz” készítettek az önkéntes diákok igés lapokat. A péntek reggeli mosoly-kommandó lényege az volt, hogy az 1-2-os tanulók által hét lején készített mézeskalácsokat, az előző nap megírt igei üzenetekkel együtt vigyük szét a város különböző pontjaira: piac, Kossuth tér, óvodák, szeretet otthonok. Péntek délután pedig a templomok őszi nagytakarításában segítettek a lelkes önkéntes fiatalok. Ezúton is köszönjük minden résztvevőnek a munkáját! Reméljük, nem kell egy évet várni arra, hogy máskor is önkéntes munkát végezhessünk. ;)

72óra

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.