Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

Gimnáziumunk tanulói közül újabb 5 diákunk lépett a Szegedi Tudomány Egyetemen folyó gimnazisták részére kiírt kutató diákok táborába. Ketten a 10. a-ba hárman a 11. évfolyamba járók. 2019. február 24 – 26 között rendezett Nobel díjas konferencián hárman vehettek részt.

Ez alkalommal Dr. Erwin Neher Nobel-díjas professzort, és feleségét, Dr. Eva-Maria Neher biokémikust, az XLAB (a Göttingeni Egyetem Középiskolai Laboratóriuma) alapítóját és igazgatóját köszönthettük a Konferencia díszvendégeiként.

Diákjaink laboratóriumi foglalkozáson is részt vettek, ahol szív vizsgálat történt.

123

A konferencia keretein belül angol nyelvű neurobiológiai előadások hangzottak el.

Meghallgathattuk Ervin Nehert is, aki a neurobiológián belül az elemi idegjelenségek közül a potenciálok kialakulásáért és értelmezéséért kapta a díjat.

4

A konferencia nagy eseménye minden alkalommal a megrendezésre kerülő gálaest.

5

A kerekasztal-beszélgetések orvostanhallgatókkal, sok ismerettel gazdagították a részt vevőket.

Évközben diákjaink egy – egy alkalommal általában havonta Szegeden, gyakorlatokon és előadásokon vehetnek részt.

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.