Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

tt1

2018. december 5 – 7. között iskolánk természettudományos érdeklődésű diákjai Szegeden a Nobel – díjasok és tehetséges diákok XII. találkozóján vehettek részt. A díszvendég Dr. Kurt Wüthrich volt, aki 2002- ben az NMR alkalmazásában elért eredményéért Nobel díjat kapott. Résztvevő diákjaink tagjai az SZTA középiskolás csapatának. Több alkalommal vettek részt előadásokon, laborgyakorlatokon és online feladatok megoldásában. Ez most sem volt másképp. Angol nyelven hallgathattak előadásokat különböző genetikai betegségek, keringési problémák / stroke, szív infarktus/, antibiotikum rezisztencia, vér-agy gát anyag áramlásáról. Ezzel kapcsolatos laboratóriumi látogatásokat tettek. A gála keretében Dr. Kurt Wüthrich munkásságáról is értesültek.

tt2

Ezzel egy időben zajlott SZGYTV (Szent-Györgyi Albert verseny). A verseny hazánk és a határon élő iskolák Nobel díjas munkásságához, kémia- biológia- fizika ismeretekhez kapcsolódik. Gimnáziumunkat a csapatversenyen a következő diákjaink képviselték:

Zs. Nagy Bence 11. A

Mészáros Atilla 12.D

Csák Stefánia 12. D


Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.