„Amit tehát Isten egybekötött, ember el ne válassza!”

felsolinkes felso

Kedves Tanárnő / Tanár Úr!

Tisztelettel meghívjuk Önt és kollégáit a Maxim Könyvkiadó Kft. szótárainak és az új kerettanterv szerint elkészült érettségire és nyelvvizsgára felkészítő köteteinek a bemutatójára.

A workshop a  Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégiumban lesz (5650 Mezőberény, Petőfi Sándor u. 13.), kezdési időpontja 2018. november 7. (szerda) 15 óra.
A bemutató körülbelül 2x60 perc lesz.

A tréning címe: A szótárhasználat tanítása, a Tiéd a SZÓ-TÁR! nyelvi verseny bemutatása.
Előadó: Nemcsók Adrienn, angol nyelvi szerkesztő.

A workshopra a Jelentkezés! gombra kattintva lehet feliratkozni.

Minden jelentkező a teljes workshopon való részvétel után kap vagy egy tanulószótárat online hozzáféréssel, vagy egy gyerekszótárat ajándékba, amelyet  az online regisztráció végén tud kiválasztani.

A workshop után számos kiadványunk megtekinthető, és segédtankönyveink, szótáraink a bolti árhoz képest 30%-os kedvezménnyel megvásárolhatóak. (Tankönyveinket iskolai áron tudjuk biztosítani.)

A workshopon való részvétellel akár 5 kreditpontot is szerezhet, ehhez csak annyit kell tennie, hogy aláírja a jelenlétét igazoló ívet, és elvégez egy, a workshop témájához kapcsolódó, az előadó által kijelölt feladatot.

A tréningen a következő kiadványokat ismerheti meg az alábbiak szerint:

1 resz

linkes 1

Grimm tanulószótárak bemutatása

• A tanulószótárak célzottan a nyelvtanuló diákoknak készültek.
  • Eredményesen használhatóak már kezdő szinttől.
  • Egy kötetben két szótárt, azaz mindkét irányt tartalmazzák.
  • A szótárakban a címszavak száma irányonként mintegy 25 000.
  • Kék címszavak és jelentések segítik a könnyebb és gyorsabb keresést.
  • A tanulószótár minden jelentés megértését példamondatok segítségével könnyíti meg.
  • A szótárak tartós, varrott kivitelben, kartonborítóval készültek, emiatt kisebb a súlyuk és könnyebben kezelhetők.

gyerekszotar

Grimm gyerekszótárak bemutatása

• A gyerekszótárak kifejezetten gyerekeknek készültek.
  • A kezdő nyelvtanulókat bevezetik az eredményes szótárhasználatba.
  • A könnyebb használhatóság érdekében egy kötetben mindkét irány megtalálható.
  • Tematikus rajzokkal segítik a vizuális tanulást, minden tematikus rajzhoz szójegyzék tartozik.
  • A szócikkekhez több száz szemléltető rajz kapcsolódik.
  • Fényképekkel illusztrált országismereti információs ablakok nyújtanak segítséget a célnyelvi országok kultúrájának, történelmének és földrajzának megismerésében.
  • Külön kommunikációs részt tartalmaz játékos beszédszituációk formájában.
  • A nyelvtani részben a gyerekek számára könnyen érthető nyelvtani magyarázatok és információk találhatók.
  • Egyértelmű és könnyen áttekinthető felépítés ‒ kék színű címszavak és kék színű jelentések a könnyebb keresés érdekében.
  • A gyerekszótárak általános iskolai tanárok, pedagógiai szakértők bevonásával készültek.

szotar2

Grimm kéziszótárak bemutatása

• A kéziszótárakat haladó nyelvtanulóknak ajánljuk közép- és felsőfokú tanulmányokhoz, emelt szintű érettségihez, felvételihez, illetve közép- és felsőfokú nyelvvizsgához (B2, C1).
  • A kötetek az alapszókincsen kívül politikai, gazdasági és kereskedelmi szókincset, illetve magyar és idegen nyelvű kiegészítő információkat is tartalmaznak.
  • Mintegy 45 000–77 000 címszó, több mint 100 000–200 000 ekvivalens, 50-60 000 példa és fordítás található bennük.
  • Négy kéziszótárunk elnyerte a Magyar Tudományos Akadémia legmagasabb szakmai kitüntetését, a Kiváló Magyar Szótár díjat.

2 resz

linkes 2

studio

Key angol nyelvi és Studio 21 német nyelvi tankönyvcsalád bemutatása

Key tankönyvcsalád:

• Tökéletesen személyre szabott tankönyvcsalád.
  • Minden leckéje kifejezetten a diákok tanulási igényeihez igazodik.
  • Mindennapi életben használt élő nyelvvel ismertet meg.
  • A tankönyvcsalád A1-től C1 szintig juttatja el a nyelvtanulókat.

Studio [21] tankönyvcsalád:

• Kezdőknek, fiataloknak és fiatal felnőtteknek készült.
  • A1-től B1 szintig támogatja az érettségire vagy a nyelvvizsgára való felkészülést.
  • Tankönyvcsaládhoz tartozó studio – Die Mittelstufe B2 és C1 szintű kötetei lehetőséget adnak az emelt szintű érettségire és a közép- és felsőfokú nyelvvizsgára való felkészülésre.
  • Korszerű E-Book-DVD minden kötethez digitálisan lapozható könyvvel és interaktív feladatokkal.

linkes 3

Idegen nyelvi érettségire felkészítő kötetek bemutatása

• A 2017. január 1-től érvényes, új érettségi követelményrendszer alapján készültek
  • Összefoglalásra és ismétlésre is alkalmasak.
  • A kipróbált feladatsorok és tételek a valódi vizsgahelyzetet modellezik.
  • Minden érettségi feladattípust és témakört érintenek.
  • A kötetekben minden feladat megoldása és lehetséges értékelése megtalálható.
  • A könyvekhez tartozó CD-mellékletek anyanyelvi beszélők közreműködésével készültek.

linkes 4

Nyelvvizsgára felkészítő kötetek bemutatása

• A BME Nyelvvizsgaközpont általános egynyelvű középfokú (B2 szintű) nyelvvizsgájára készítenek fel.
  • Kiadványonként nyolc teljes, írásbeli és szóbeli feladatsor.
  • A kiadványok szerzői a BME Nyelvvizsgaközpont tapasztalt vizsgáztatói.
  • A kötetekben minden írásbeli feladat lehetséges megoldása megtalálható.
  • A kiadványok CD-mellékletei a hallott szöveg értése feladatok és két teljes szóbeli vizsga hanganyagát tartalmazzák.
  • Tanórai használatra és otthoni gyakorlásra egyaránt ajánljuk.

Szeretettel várjuk előadásainkra Önt és kollégáit!

A Maxim Könyvkiadó munkatársai

Maxim Könyvkiadó Kft.
6728 Szeged, Kollégiumi út 11/H
Tel.: (62) 548-444 és (62) 551-100
Fax: (62) 548-443
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
www.olvas.hu, www.maximkiado.hu

Szeged, 2018. október 4.