Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Már csak egy hét az első félévből!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Kedves Pályázó Diákunk!

Tájékoztatunk, hogy amennyiben beadtad pályázatodat a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumba, az Arany János Tehetséggondozó Programba, a pályázati kiírásnak megfelelően 2018. január 19-20-án kerül sor a kétnapos felvételire.

A felvételi részletei:

- 2018. 01. 19. (péntek 15.00) találkozás a programba jelentkezőkkel, pszichológiai teszt (részképességeket vizsgáló feladatlapok) .

- 2018 .01. 20. (szombat 10.00) általános központi írásbeli vizsgák magyar nyelvből és matematikából.

Kérünk, hogy 2018. január 19-én, pénteken 13:00-14:00 óra között jelenj meg a következő helyszínen: Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Mezőberény Petőfi u. 14.

Az első napon, pénteken 14.30-kor rövid tájékoztatást tartunk a programról, technikai tudnivalókról, majd pszichológiai mérésekre, játékos foglalkozásra, elbeszélgetésre kerül sor, ahol az Arany János Programban tanító tanárokkal is megismerkedhetsz. Vacsora után kötetlen beszélgetés és pihenés következik.

Szombaton a reggeli, a tisztálkodás és az összepakolás után a kollégiummal szembeni gimnáziumi épületben 10 órakor kezdődik a központi írásbeli: először magyar nyelvből (45 perc), majd 15 perces szünet után matematikából (45 perc). Ebéd után hazautazás (kb. 12:30).

A kollégiumban a péntek esti vacsorát, a szállást, valamint a szombati reggelit és ebédet ingyen biztosítjuk, csak a személyes dolgaidat kell magaddal hoznod.

A felvételi feladatlapokhoz tollra, ceruzára, körzőre és vonalzóra van szükséged.

Fontos !!! Hozd magaddal a 7. osztály év végi bizonyítványod és lehetőség szerint a 8. osztály félévi eredményét tartalmazó bizonyítványod fénymásolatát, melyet az osztályfőnököd hitelesített.

Amennyiben az iskolád még nem készült ezekkel a dokumentumokkal, 2018. január 30-ig adja postára.

A felvételi eredményeket, a kijavított feladatlapokat 2018. január 26-án 8.00-16.00-ig megtekintheted a gimnázium könyvtárának olvasótermében. A központi felvételi értékelőlapokat 2018. február 6-tól február 8-ig 8:00-15:00 óráig veheted át személyesen (szülő vagy tanuló) a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium titkárságán, (Cím: 5650 Mezőberény, Petőfi út 13-15.), vagy a felvételin tett nyilatkozatod alapján postán elküldjük az általános iskolád címére február 8-ig.

Az AJTP-be történt felvételi eredményéről 2018. február 8-ig levélben tájékoztatunk.

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.