Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Kedves Pályázó Diákunk!

Tájékoztatunk, hogy amennyiben beadtad pályázatodat a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégiumba, az Arany János Tehetséggondozó Programba, a pályázati kiírásnak megfelelően 2018. január 19-20-án kerül sor a kétnapos felvételire.

A felvételi részletei:

- 2018. 01. 19. (péntek 15.00) találkozás a programba jelentkezőkkel, pszichológiai teszt (részképességeket vizsgáló feladatlapok) .

- 2018 .01. 20. (szombat 10.00) általános központi írásbeli vizsgák magyar nyelvből és matematikából.

Kérünk, hogy 2018. január 19-én, pénteken 13:00-14:00 óra között jelenj meg a következő helyszínen: Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Mezőberény Petőfi u. 14.

Az első napon, pénteken 14.30-kor rövid tájékoztatást tartunk a programról, technikai tudnivalókról, majd pszichológiai mérésekre, játékos foglalkozásra, elbeszélgetésre kerül sor, ahol az Arany János Programban tanító tanárokkal is megismerkedhetsz. Vacsora után kötetlen beszélgetés és pihenés következik.

Szombaton a reggeli, a tisztálkodás és az összepakolás után a kollégiummal szembeni gimnáziumi épületben 10 órakor kezdődik a központi írásbeli: először magyar nyelvből (45 perc), majd 15 perces szünet után matematikából (45 perc). Ebéd után hazautazás (kb. 12:30).

A kollégiumban a péntek esti vacsorát, a szállást, valamint a szombati reggelit és ebédet ingyen biztosítjuk, csak a személyes dolgaidat kell magaddal hoznod.

A felvételi feladatlapokhoz tollra, ceruzára, körzőre és vonalzóra van szükséged.

Fontos !!! Hozd magaddal a 7. osztály év végi bizonyítványod és lehetőség szerint a 8. osztály félévi eredményét tartalmazó bizonyítványod fénymásolatát, melyet az osztályfőnököd hitelesített.

Amennyiben az iskolád még nem készült ezekkel a dokumentumokkal, 2018. január 30-ig adja postára.

A felvételi eredményeket, a kijavított feladatlapokat 2018. január 26-án 8.00-16.00-ig megtekintheted a gimnázium könyvtárának olvasótermében. A központi felvételi értékelőlapokat 2018. február 6-tól február 8-ig 8:00-15:00 óráig veheted át személyesen (szülő vagy tanuló) a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium titkárságán, (Cím: 5650 Mezőberény, Petőfi út 13-15.), vagy a felvételin tett nyilatkozatod alapján postán elküldjük az általános iskolád címére február 8-ig.

Az AJTP-be történt felvételi eredményéről 2018. február 8-ig levélben tájékoztatunk.

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.