Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

OperaKaland

2017. szeptember 26-án lehetőségünk nyílt Wolfgang Amadeus Mozart: Figaro házassága című operájának modernizált, 2.0-ás változatának a megtekintésére a budapesti Erkel Színházban. A szereplők korhű ruhák helyett hétköznapi ruhákban énekelték el szerepeiket, az opera történetét pedig a rendező a 18. századból napjainkba helyezte át, mellyel közelebb hozta a történetet és a műfajt is a diákokhoz.

A darab remek volt, a zene magával ragadó, amit könnyen be tudtunk fogadni, s ezzel magát az opera műfaját is megszerettük.  A lelkesedésünket csak tovább fokozta, hogy esélyünk lehetett megnyerni a   ” Legjobb közönség” díját, illetve abban a megtiszteltetésben részesültünk, hogy a darab szereplőivé válhattunk, hacsak egy tánc erejéig is, ami felejthetetlen élmény volt számunkra.

Májusban ismét megyünk az OperaKaland következő előadására, amit már nagyon várunk. :)

Hajdu Adrien, Kecskeméti Fanni, Szilágyi Emma

 

20170926 140520

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.