Az Úr pedig vele volt, és igéiből semmit sem hagyott beteljesületlenül. (1Sámuel 3,19.)

A Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium áhítat keretén belül emlékezett meg a holokauszt áldozatairól április 18-án a II. kerületi evangélikus templomban. A diákok által készített műsor résztvevőinek többsége már ellátogatott Auschwitzba, egyikük meg is osztotta társaival személyes élményeit. Részletek hangzottak el az alábbi művekből: Anne Frank naplója, Kertész Imre: Sorstalanság, Viktor Frankl: … mégis mondj igent az életre, Sztehlo Gábor: Isten kezében, valamint a Szól a kakas már kezdetű zsidó népdal hegedűszólója. Záró mozzanatként az osztályok egy-egy kő elhelyezésével tisztelegtek a múzeum udvarán a Mezőberényből elhurcoltak emlékműve előtt.

holokauszt1holokauszt2holokauszt4holokauszt5holokauszt16