Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

A Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium áhítat keretén belül emlékezett meg a holokauszt áldozatairól április 18-án a II. kerületi evangélikus templomban. A diákok által készített műsor résztvevőinek többsége már ellátogatott Auschwitzba, egyikük meg is osztotta társaival személyes élményeit. Részletek hangzottak el az alábbi művekből: Anne Frank naplója, Kertész Imre: Sorstalanság, Viktor Frankl: … mégis mondj igent az életre, Sztehlo Gábor: Isten kezében, valamint a Szól a kakas már kezdetű zsidó népdal hegedűszólója. Záró mozzanatként az osztályok egy-egy kő elhelyezésével tisztelegtek a múzeum udvarán a Mezőberényből elhurcoltak emlékműve előtt.

 

holokauszt1holokauszt2holokauszt4holokauszt5holokauszt16

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.