Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Szemeim az úrra néznek szüntelen, fordulj felém és könyörülj Uram!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

A Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium áhítat keretén belül emlékezett meg a holokauszt áldozatairól április 18-án a II. kerületi evangélikus templomban. A diákok által készített műsor résztvevőinek többsége már ellátogatott Auschwitzba, egyikük meg is osztotta társaival személyes élményeit. Részletek hangzottak el az alábbi művekből: Anne Frank naplója, Kertész Imre: Sorstalanság, Viktor Frankl: … mégis mondj igent az életre, Sztehlo Gábor: Isten kezében, valamint a Szól a kakas már kezdetű zsidó népdal hegedűszólója. Záró mozzanatként az osztályok egy-egy kő elhelyezésével tisztelegtek a múzeum udvarán a Mezőberényből elhurcoltak emlékműve előtt.

 

holokauszt1holokauszt2holokauszt4holokauszt5holokauszt16

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.