Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek. Ján 8,36

A Magyar Kultúra Napja alkalmából, január 18-án táncházi program várta a diák- és tanársereget a kollégium aulájában. A rendezvény célja az volt, hogy megmutassuk kultúránk értékének egy szeletét: a néptáncot s a táncot járva mindenki jól érezze magát.

Kalotaszegi táncbemutatót láthattunk Baracsi Gergő, Kéki Dávid, Tóth Bettina (11.B), Borgula Fanni (11.B) közreműködésével, mely táncok után gyorsan összegyűlt a tömeg. A jó talpalávaló és a remek hangulat mégis sok érdeklődőt becsalogatott. Külön örültünk, hogy nem csupán kollégisták jelentek meg szép számmal, többen párt is hoztak magukkal. Így a gyorsan megtanult lépéseket járva estig folyt a táncház.

A zenét az Ahhozképest népzenei együttes szolgáltatta, hangszereikből szép muzsikát csalt: Erdeiné Mucsi Márta, Erdei Attila, Erdei Virág (11.C) és Séllei Aliz (9 KNY). Nekik és a berényi táncosoknak ezúton is köszönjük a közreműködésüket.

Reméljük lesz még lehetőség hasonló alkalmak megszervezésére, hiszen táncos lábak és jókedv mindig akad a kollégiumban.

Marosán Gréta (11.B)

magyarkultura1magyarkultura2