Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Szemeim az úrra néznek szüntelen, fordulj felém és könyörülj Uram!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

A Magyar Kultúra Napja alkalmából, január 18-án táncházi program várta a diák- és tanársereget a kollégium aulájában. A rendezvény célja az volt, hogy megmutassuk kultúránk értékének egy szeletét: a néptáncot s a táncot járva mindenki jól érezze magát.

Kalotaszegi táncbemutatót láthattunk Baracsi Gergő, Kéki Dávid, Tóth Bettina (11.B), Borgula Fanni (11.B) közreműködésével, mely táncok után gyorsan összegyűlt a tömeg. A jó talpalávaló és a remek hangulat mégis sok érdeklődőt becsalogatott. Külön örültünk, hogy nem csupán kollégisták jelentek meg szép számmal, többen párt is hoztak magukkal. Így a gyorsan megtanult lépéseket járva estig folyt a táncház.

A zenét az Ahhozképest népzenei együttes szolgáltatta, hangszereikből szép muzsikát csalt: Erdeiné Mucsi Márta, Erdei Attila, Erdei Virág (11.C) és Séllei Aliz (9 KNY). Nekik és a berényi táncosoknak ezúton is köszönjük a közreműködésüket.

Reméljük lesz még lehetőség hasonló alkalmak megszervezésére, hiszen táncos lábak és jókedv mindig akad a kollégiumban.

 

Marosán Gréta (11.B)

magyarkultura1magyarkultura2

 

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.