Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
„Amit tehát Isten egybekötött ember el ne válassza”

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

LINGENI FOGADÁS

 

Egy diákcsereprogram lényege, hogy a két ország tanulói kölcsönösen látogatják meg a másik hazáját. Szeptemberben a magyarokIMG 9201 voltak Németországban, most a németek jöttek Magyarországra. Május 14-én, vasárnap délután 2-kor érkeztek meg Mezőberénybe, ahol a magyar diákok és tanáraik a kollégiumban fogadták őket. Hétfőn alkalmuk nyílt találkozni az iskola igazgatójával és a város polgármesterével, ahol a gimnázium két diákja, Pálfi Endre József és jómagam, Juhász Erik tolmácsoltuk a beszélgetést. Kedden az egyik legszebb várost nézhették meg a Tisza partján, Szegedet. Szerdán pedig a gyulai várfürdő hősítő vizében csobbanhattak egyet, elvégre a jó idő is elérte addigra a környéket. Csütörtökön látogatták a cserediákjaikkal a tanórákat, ami az ittlétük egyik legizgalmasabb pontja, mert megtapasztalhatják, milyen is a magyar oktatási rendszer.

IMG 9208

Aznap délután hazamehettek a cserediákjaikkal és egészen vasárnap estig a vendéglátó családjaiknál laktak. A hétvégére több közös program is lett szervezve, mint a bowling, go-kart és a kalandpark. Vasárnap este egy vacsorával búcsúztunk el tőlük, majd hétfőn reggel továbbutaztak Budapestre, ahol még további 3 eseménydús napot töltöttek el. Meglátogatták a Parlamentet, a Terror Házát. A Citadelláról megcsodálhatták fővárosunkat. Voltak a Várnegyedben, a Hősök terén és a Vásárcsarnokban is. Május 24-én az esti órákban maradandó emlékekkel és élményekkel utaztak haza.

Juhász Erik

 

IMG 9260

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.