Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Február 14-én itt a FARSANG! Téma: 70-es, 80-as évek!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

LINGENI FOGADÁS

 

Egy diákcsereprogram lényege, hogy a két ország tanulói kölcsönösen látogatják meg a másik hazáját. Szeptemberben a magyarokIMG 9201 voltak Németországban, most a németek jöttek Magyarországra. Május 14-én, vasárnap délután 2-kor érkeztek meg Mezőberénybe, ahol a magyar diákok és tanáraik a kollégiumban fogadták őket. Hétfőn alkalmuk nyílt találkozni az iskola igazgatójával és a város polgármesterével, ahol a gimnázium két diákja, Pálfi Endre József és jómagam, Juhász Erik tolmácsoltuk a beszélgetést. Kedden az egyik legszebb várost nézhették meg a Tisza partján, Szegedet. Szerdán pedig a gyulai várfürdő hősítő vizében csobbanhattak egyet, elvégre a jó idő is elérte addigra a környéket. Csütörtökön látogatták a cserediákjaikkal a tanórákat, ami az ittlétük egyik legizgalmasabb pontja, mert megtapasztalhatják, milyen is a magyar oktatási rendszer.

IMG 9208

Aznap délután hazamehettek a cserediákjaikkal és egészen vasárnap estig a vendéglátó családjaiknál laktak. A hétvégére több közös program is lett szervezve, mint a bowling, go-kart és a kalandpark. Vasárnap este egy vacsorával búcsúztunk el tőlük, majd hétfőn reggel továbbutaztak Budapestre, ahol még további 3 eseménydús napot töltöttek el. Meglátogatták a Parlamentet, a Terror Házát. A Citadelláról megcsodálhatták fővárosunkat. Voltak a Várnegyedben, a Hősök terén és a Vásárcsarnokban is. Május 24-én az esti órákban maradandó emlékekkel és élményekkel utaztak haza.

Juhász Erik

 

IMG 9260

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.