„Amit tehát Isten egybekötött ember el ne válassza”

2012. december 15-én került sor az iskolánk 50. jubileuma alkalmából rendezett iskolatörténeti retró kiállítás megnyitójára. Az eseményt igazgatónőnk, Dr. Rückné Mező Györgyi szavai nyitották, aki röviden ismertette az intézmény történetét. Ezután a Déli Evangélikus Egyházkerület elnöksége, azaz Gáncs Péter elnök-püspök és Radosné Lengyel Anna kerületi felügyelőasszony beszédét hallgathatták meg a jelenlévő diákok és pedagógusok.

A kiállítás célja, hogy diákjaink megismerkedhessenek az iskolában egykor használt taneszközökkel, melyeknek használata mai digitalizált világunkban már teljes képtelenségnek tűnik. Ezen kívül a kiállítás készítői fontosnak tartották azt is, hogy betekintést nyújtsanak a gimnázium életének elmúlt 50 évébe, ennek következtében az eszközökön kívül fényképek segítségével próbálták meg felidézni a távoli és a közelmúltat.

retro kiáll1

retro kiáll2

A kiállításról készült további képeket ITT tekintheti meg.