Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Február 14-én itt a FARSANG! Téma: 70-es, 80-as évek!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

2012. december 15-én került sor az iskolánk 50. jubileuma alkalmából rendezett iskolatörténeti retró kiállítás megnyitójára. Az eseményt igazgatónőnk, Dr. Rückné Mező Györgyi szavai nyitották, aki röviden ismertette az intézmény történetét. Ezután a Déli Evangélikus Egyházkerület elnöksége, azaz Gáncs Péter elnök-püspök és Radosné Lengyel Anna kerületi felügyelőasszony beszédét hallgathatták meg a jelenlévő diákok és pedagógusok.

A kiállítás célja, hogy diákjaink megismerkedhessenek az iskolában egykor használt taneszközökkel, melyeknek használata mai digitalizált világunkban már teljes képtelenségnek tűnik. Ezen kívül a kiállítás készítői fontosnak tartották azt is, hogy betekintést nyújtsanak a gimnázium életének elmúlt 50 évébe, ennek következtében az eszközökön kívül fényképek segítségével próbálták meg felidézni a távoli és a közelmúltat.

 

 

retro kiáll1

 

 

retro kiáll2

 

A kiállításról készült további képeket ITT tekintheti meg.

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.