Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
„Amit tehát Isten egybekötött ember el ne válassza”

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

2012. december 15-én került sor az iskolánk 50. jubileuma alkalmából rendezett iskolatörténeti retró kiállítás megnyitójára. Az eseményt igazgatónőnk, Dr. Rückné Mező Györgyi szavai nyitották, aki röviden ismertette az intézmény történetét. Ezután a Déli Evangélikus Egyházkerület elnöksége, azaz Gáncs Péter elnök-püspök és Radosné Lengyel Anna kerületi felügyelőasszony beszédét hallgathatták meg a jelenlévő diákok és pedagógusok.

A kiállítás célja, hogy diákjaink megismerkedhessenek az iskolában egykor használt taneszközökkel, melyeknek használata mai digitalizált világunkban már teljes képtelenségnek tűnik. Ezen kívül a kiállítás készítői fontosnak tartották azt is, hogy betekintést nyújtsanak a gimnázium életének elmúlt 50 évébe, ennek következtében az eszközökön kívül fényképek segítségével próbálták meg felidézni a távoli és a közelmúltat.

 

 

retro kiáll1

 

 

retro kiáll2

 

A kiállításról készült további képeket ITT tekintheti meg.

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.