foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

A Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium 3. b osztályából 3 csapat vett részt a Hebe Kft. által meghirdetett 1 fordulós Madarak, fák elnevezésű országos levelezős versenyen. Az 57 induló csapatból az iskolánk kisdiákjai nagyon szép eredményt értek el a versenyen.

Babinszki Panna és Balogh Boglárka 100/100 pont 5. helyezés
 Gulyás Antal, Makra Gergő Levente és Pál Gábor 97,5/100 pont 9. helyezés
 Botyánszki Zoé, Komóczi Lilienés  és Tóth Zselyke 90,5/100 pont 19. helyezés

A versenyen projekt jellegű feladatokat oldottak meg a csapatok, amely feladatok kreativitást, együttműködést és nem kis szervezést igényeltek.
  Gratulálunk a versenyzőknek a szép eredményért! Büszkék vagyunk Rájuk! Falatyné Berkesi Márta

IMG 3414

A városi könyvtárban 2019. május 13-án tartották meg a Petőfi Sándor Versmondó Versenyt - általános iskolások részére - az OPSKMM szervezésében.
A versenyen gyomaendrődi, köröstarcsai és mezőberényi gyermekek vettek részt. Iskolánkat 3 kislány képviselte, két korosztályban. Az 1-2. és a 3.4. osztályosok korcsoportjában is hat versenyző volt.Minden szavaló egy kötelező és egy szabadon választott verset adott elő. Az 1-2. osztályosok korcsoportjában Kara Nelli, és Rima Patrícia Rebeka, a 3. évfolyamunkból Kávai Eszter Ilona vett részt - nagyon szép versmondással - a megmérettetésen. A legkisebbek korosztályában Kara Nelli első helyezést ért el.

DSC 2960

Az általános iskolások is részt vettek az evangélikus hittan versenyen. Az 1-2. osztályos korcsoportban az 1. és a 2. helyen is a mi kisdiákjaink végeztek. Ez azt jelenti, hogy a győztesek részt vehetnek az országos döntőn, március 30-án, az Evangélikus Hittudományi Egyetemen. Gratulálunk nekik, ahogyan a 3-4. osztályosoknak is, akik a sok csoport közül az ötödik helyen végeztek.

53492958 432566404147809 7806866602586013696 n

2019. január 24-én a Diákolimpia megyei versenyén szerepelt eredményesen iskolánk két alsó tagozatos lányokból álló csapata. Az „A” csapat 2. helyen végzett, azaz ezüstérmet szerzett. A „B” csapat a hatodik helyet szerezte meg. Az „A” csapat az dobogó második fokának megszerzésével továbbjutott országos elődöntőbe, amelyet Debrecenben rendeznek meg. A lányok felkészítője Lészkó- Kurucz Erika.

received 364917367420473

Az alsó tagozatosok a magyar kultúra napja előtt tisztelegtek. Összefoglalták, mit jelent január 22-e a magyar kultúrában. Ez alkalomból a gyerekek együtt mondták el Kölcsey Ferenc Himnuszának első versszakát. Ezután fuvolán is meghallgathatták a Himnusz dallamát.

20190122 08005420190122 080239

A 2019. január 15-én Békésen megrendezett Körzeti Úszó Diákolimpián 50m mellúszásban iskolánk két 2. b osztályos tanulója győzedelmeskedett. Aranyérmet szerzett Varga Lili, ezüstérmes lett Eczeti Zsófia. Mindkét versenyzőt Szegedi Szabolcs készítette fel, rendszeresen úsznak és versenyeznek. Ezzel a szép eredménnyel mindketten továbbjutottak a megyei versenyre, amelyre előreláthatólag hó végén kerül sor.

20190115 09031120190115 09215520190115 092434

„A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk. Ezért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben. „ Pál levele a galatákhoz 6, 9-10.

Már hagyománynak számít, hogy minden évben karácsonyi vásárt rendeznek az alsó tagozaton. A gyermekek német nyelvű színes műsorokkal készültek. A vásáron kínált portékákat a gyermekek, a pedagógusok és a gyermekek családtagjai közösen készítették el. A bevételt jótékony célra szánják minden évben.

Az idei kedvezményezettek:

• országhatáron  kívül: Bonnyai Sándor - kárpátaljai gyermekek
  • országon belül - Jónak lenni jó– cukorbeteg gyermekek táboroztatása
  • városunkban - Mezőberény Mentőállomása
  • iskolán belül - egy rászoruló tanuló gimnazista

20181214 14492620181214 16481620181214 163102

Hétfőn a "Fogjunk össze!" Alapítvány rendezvényére kaptunk meghívást. Kedden a MVÓI gyermekeknek szóló színpadi produkcióját néztük meg. Szerdán iskolánkba látogatott a Mikulás, akit a gyerekek dalokkal köszöntöttek, majd örömmel vehették át a csomagjukat.

47471612 1074510616061820 6015680380466626560 o47684160 1074510752728473 677499634603524096 o48045776 1074510539395161 5887598352551378944 o47688710 1074510506061831 3056200695205068800 o

Mézes reggelin vettek részt az alsó tagozatos diákok. Megkóstolhatták a lépes mézet, és a virágport is. A helyi méheszek a méhekről szóló érdekes filmet vetítettek a gyerekeknek, majd munkaeszközeiket mutatták be.
A rendezvényt az előzetesen meghirdetett Méhek és mézelő virágok című rajzpályázat eredményhirdetése zárta.