Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Csütörtök első órában március 15-ei emlékműsor lesz! Ünneplőt, kokárdát ne felejtsétek el!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

"Legyen a zene mindenkié!"

                                                                            /Kodály Zoltán/

22384943 1256201797817254 1580465960 nOktóber elseje a zene világnapja, ebből az alkalomból ismét összegyűltünk az alsó tagozaton, - immár újabb osztályokkal bővülve -, hogy együtt részesei lehessünk egy közösségi élménynek, melyet a zene „fog össze”.

 A zene világnapját 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására ünneplik október 1-jén.

Sokszor talán észre sem vesszük, milyen gyakran „behálóznak” minket a dallamok. Fiatalok telefonjaiból, autók hangszóróiból gyakorta dübörög a zene, de a rendelők váróiban is hallhatunk megnyugtató, lágy zeneszámokat. Ki-ki a maga módján éli át mindezt, halk dúdolással kíséri, vagy csak magában dúdol rá, esetleg egy mosolyt csal az arcára, s ha a generációs különbségekre gondolunk, az is előfordulhat, hogy „értetlenül” felhúzza a szemöldökét. S egyikben sincs semmi rossz. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen rezdülünk a zenére, a zenével.22414361 1256201897817244 784197904 n

Idén a MIND zenekar közreműködésével jutottunk szép élményhez e napon. Az általuk választott számok meghallgatása után Babinszki Panna 2. b osztályos tanuló két népdallal kedveskedett nekünk, előadása mindenki arcára mosolyt csalt. (ekkorra már nemcsak az alsósok „füleltek” az aulában…)

Ezt követően közös éneklésbe kezdtünk. Majd száz kisiskolás zengte be iskolánk auláját tanítóik segítségével. A gyerekek vidáman, lelkesen énekelték a szinte mindannyiuk számára ismerős Alma, alma, piros alma... c. megzenésített verset, s énekelték volna még, ki tudja hányszor, ha nem kell lezárnunk ezt a vidám délutánt.

Közösségben voltunk.  Zenét hallgattunk. Énekeltünk!

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.