„Amit tehát Isten egybekötött, ember el ne válassza!”

2016. május 28-án részt vettünk a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Erőemelő Szövetség által közösen megrendezett XVII. fekvenyomó diákolimpia budapesti országos döntőjén. Irimiás Erika, aki iskolánk színeiben már 2014-ben és 2015-ben sem talált legyőzőre, idén is megmérette magát a versenyen. Idén, a VI. korcsoportos lányok között sem volt nála erősebb, így Erika méltán lett kategóriájának diákolimpiai bajnoka. Ezúton szeretnénk megköszönni a DSE segítségét, hogy részt vehettünk a döntőn!

Erika

Debreczeni Gábor

Iskolánkat idén április 17-én a Budapesten megrendezett 31. Telekom Vivicittá városvédő futáson 8 fő képviselte. Négyen félmaratont (21 km-t) teljesítettek: Szikora Zsóka és Magyar Bálint (10.B osztályosok), Dányi-Bereczki Márta tanárnő és Szilágyi István tanár úr, valamint a 10 km-es távon indultak: Károlyi Ildikó 11.B osztály, Papp Zita 12.E osztály, Szilágyi Emma 9. Kny osztály és Juhász Erik 9.B osztályos tanulók. A szeles és meleg idő ellenére mindenki a legjobb formáját hozva nagyszerű idővel ért célba. A rengeteg embernek és a jó hangulatnak köszönhetően mindannyian remekül éreztük magunkat.

Köszönjük iskolánknak a lehetőséget!

futas

Kádas Gábor 11.B osztályos tanulónk március 12-én a Gyulán  megrendezésre került Harcosok Éjszakája elnevezésű sportgálán  megvédte Junior K-1 Profi Magyar Bajnoki címét.

gab gáa 1

fekvenyom2016

2016. február 17-én került sor a nyolcadik kollégiumi fekvenyomó kupa megrendezésére, melyen iskolánk kondisai ismételten összemérhették erejüket. A 2012 ősze óta minden félévben megrendezett versenyre ezúttal tizenketten neveztek. A verseny hangulatát növelte a konditerem megújult környezete is, hiszen a folyamatos eszközbeszerzéseket követően a teremben található valamennyi gép felújításra került, így remélhetőleg még hosszú évtizedekig fogja biztosítani diákjaink számára a kulturált sportolás lehetőségét! Iskolánk értünk végzett segítő munkáját ezúton is köszönjük!

Iskolánkat idén két csapat képviselte az október 10-11-én megrendezett Budapest SPAR Maraton- és Váltófutáson. A résztvevők neve az első csapatban: Dányi-Berczki Márta tanárnő, Szilágyi István tanár úr, Szikora Zsóka(  10.B). A második csapat tagjai: Károlyi Ildikó(11.B), Magyar Bálint( 10.B), Szilágyi Emma(9.KNY) és Juhász Erik( 9.B ). Mindkét delegáció nagyon jól teljesített az esős idő ellenére. Az első csapat 3 óra 46 percet futott(10 perccel megjavítva ezzel az előző évben beállított eredményt), a második csapat pedig 4 óra 11 perccel ért célba. Mindenkinek gratulálunk!

Spar maraton