Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Iskolánk néhány diákjának lehetősége volt ellátogatni szeptember 28-án a Szegedi Egyetem által megrendezett Kutatók éjszakájára. Mielőtt elkezdődött az előadás, kellemeset sétáltunk a városban.
Az előadás a csillagokról szólt, a születésükről és vizsgálatukról. Sok új információt tudtunk meg, nagyon érdekes volt. Pl. az emberek megjelenése előtt néhány csillag felrobbant, és a pormaradványaik a földre kerültek. És hát mindenki ismeri a mondást " Porból lettünk,porrá leszünk." Szóval lényegében az ember is csillag.
Az előadás után felfedeztük az egyetem néhány másik előadását. Elmentünk még a könyvtárba, ahol megnéztünk egy festmény - és fotókiállítást. Személy szerint én azért szeretem az ilyen előadást, mert kedvet és inspirációt kapok, hogy én is elkezdjem az alkotást.
Nagyon élveztem ezt a kirándulást és jövőre is menni fogok, mert lehet, oda fogok menni továbbtanulni. Ajánlom mindenkinek! Jövőre gyertek többen, jó sokan!! Baschieri Carlotta 9.A

43703358 1037716383074577 1716190664292564992 o

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.