Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Idén áprilisban is megszólaltak „ütős” szövegek a kollégium aulájában, hiszen immár harmadik alkalommal adott otthont slam poetry délutánnak. Az eseményen felléptek iskolánk volt és jelenbeli tanulói, így Ronyecz Nikolett és Jónás Bogi tavaly végzett diákjaink, valamint Jenei Annabella és Murvai Vanessza, akiket remélhetőleg jövőre is hallhatunk majd. Díszvendégeink voltak Bencze Gréta a tavalyi mezőberényi slam poetry verseny győztese és a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium végzőse, illetve Varga Norbert a Tudás 6alom és a Debreslam tagja. A nagyjából másfél órás rendezvényen jó hangulat és néha síri csönd jelezte, ezekre a szövegekre érdemes odafigyelni. A figyelmesek pedig nem csak azt tudhatták meg mi is az a slam poetry (ha még nem tudná valaki ez a kortárs költészet egy populáris irányzata, amely egy kicsit rap, egy kicsit stand up, egy kicsit előadóművészet, de leginkább irodalom), hanem hogy mi a jelentése például a szecessziónak, migrációnak, mi a véleménye a diákoknak az oktatásról, a nőknek a férfiakról egy-egy jól megírt slam szöveg kapcsán. Persze a teljesség igénye nélkül, hisz ez nem egy irodalomóra. Ez slam poetry, Simon Márton idézve, a „szájalás hagyománya”.

30168119 909892715856945 1335993194652261247 o

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.