Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Az idei tanévben is részt vett iskolánk a Deutschsprachiger Wettbewerb matematika versenyén. Az iskolai fordulón minden évfolyam képviselte magát. Az országos döntőre Szabados Rebeka jutott tovább az iskola legjobb eredményével.
A döntő 2018. 01. 19.-én került megrendezésre Budapesten a Budapesti Gazdasági Egyetem Vendéglátóipari Karán. A versenyen 12 iskola képviseltette magát. A vendéglátók egy kis üdítővel és péksüteménnyel várták a versenyzőket. Az egyetem rövid bemutatása után következett maga a verseny. Minden évfolyam más feladatsort írt.
Egy rövid ebéd után a tanulók különböző csoportos problémamegoldási stratégiát ismerhettek meg.  Az eredményhirdetésen kiderült, hogy sajnos Rebekának nem sikerült az első három helyen végeznie, viszont nagyon ügyesen megállta a helyét. Rendkívül hasznos tapasztalatokkal gazdagodtunk a nap folyamán.

27049026 1617264115033511 471530111 o

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.