Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Szemeim az úrra néznek szüntelen, fordulj felém és könyörülj Uram!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Az idei tanévben is részt vett iskolánk a Deutschsprachiger Wettbewerb matematika versenyén. Az iskolai fordulón minden évfolyam képviselte magát. Az országos döntőre Szabados Rebeka jutott tovább az iskola legjobb eredményével.
A döntő 2018. 01. 19.-én került megrendezésre Budapesten a Budapesti Gazdasági Egyetem Vendéglátóipari Karán. A versenyen 12 iskola képviseltette magát. A vendéglátók egy kis üdítővel és péksüteménnyel várták a versenyzőket. Az egyetem rövid bemutatása után következett maga a verseny. Minden évfolyam más feladatsort írt.
Egy rövid ebéd után a tanulók különböző csoportos problémamegoldási stratégiát ismerhettek meg.  Az eredményhirdetésen kiderült, hogy sajnos Rebekának nem sikerült az első három helyen végeznie, viszont nagyon ügyesen megállta a helyét. Rendkívül hasznos tapasztalatokkal gazdagodtunk a nap folyamán.

27049026 1617264115033511 471530111 o

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.