Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek. Ján 8,36

"Amikor beléptem az egykori gimnáziumomhoz tartozó kollégium ajtaján, időutazásba csöppentem. Egy hatalmas, gondosan és ötletesen feldíszített fenyő állt velem szemben, akárcsak azokban az időkben, mikor még én is egy voltam a mezőberényi diákok között.

Emlékképek törtek a felszínre, a nosztalgia pár órára betöltötte az óriás aula terét.
Rég látott nevelőtanárok és tanárok köszöntek vissza, miközben az idő kereke mit sem fogott rajtuk. Révedtünk mindannyian a múltba.... a jelen megmásíthatatlan valósága azonban idővel beköszöntött:
11 év telt el az érettségi óta, a kollégium és gimnázium mégsem változott semmit. Csak én öregedtem, pontosan 11 évet.

Életem legmeghatározóbb öt évét töltöttem ott. A nyelvtudáson, ismereteken, utazásokon, valamint élményeken túl, számos, azóta is tartó barátságot kaptam tőle, ami számomra mindennél értékesebb!

Köszönöm a gimnáziumnak, a tanároknak: itt kiemelném Bozsik Katalint, valamint Takács Tibort, e mellett Hóbel Tímea egykori pályatársamnak, és a diákoknak, hogy író mivoltamban néhány órát újra ott tölthettem.

Azt hiszem, hogy mi még találkozunk... addig is, minden jót, Mezőberény...
Berek Edit"

könyvbemutató