Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

2017. november 17-én rendezték a Célra tarts c. honvédelmi vetélkedő országos döntőjét Budapesten a Stefánia-palotában, melyen iskolánk négy tanulója vett részt. A versenyen az Abordán Péter, Kovács Krisztián, Szabó Imre és Tremmel István alkotta csapat az előkelő harmadik helyezést érte el, valamint az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár parancsnoki különdíjában részesült. A 2016-ban hagyományteremtő szándékkal elindított verseny célja a honvédelem iránt érdeklődő középiskolások ismereteinek bővítése, elmélyítése a Magyar Honvédség működésére, feladatrendszerére, valamint a tíz éves jubileumát ünneplő MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandárra vonatkozóan. A vetélkedő első fordulójában, 2017. szeptember 29-én negyvennégy csapat mérte össze a tudását, ahonnan csapatunk kvalifikálta magát a tizennégy csapatot számláló döntőbe. A két forduló között a csapatoknak a lakóhelyükön fellelhető honvédelmi vonatkozású, helytörténeti témájú kutatást kellett végezniük, melyből kisebb pályamunkát kellett készíteniük a döntőre. A végig jó hangulatban zajlott döntőben, valamint a felkészülés során a csapat tagjai rengeteg tapasztalatot szerezhettek!

celratarts

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.