Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Már csak egy hét az első félévből!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

„Ha elfárad a lábad, fuss a szíveddel!”

Idén október 14-15-én rendezték meg a 32. Budapest Spar Maratont, amelyen iskolánk csapata is elindult. Rekordot döntött az indulók száma: több, mint 32000 ember állt rajthoz. Szombaton a családi és a rövidebb futásokat, vasárnap pedig a maratont, a maratoni váltót, a félmaratont és 10 km-t bonyolították le. Ebben az évben egy csapatunk vett részt a versenyen, ezen belül is a maratoni váltón. A csapat tagjai voltak: Murvai Vanessza (11. A), Juhász Erik(11. B), Szilágyi Emma(10. B) és Szilágyi István tanár úr. A megszokott szeles, esős idő helyett 20 fokos melegben és remek hangulatban kellett teljesítenie a távot a versenyzőknek, amiről a futók színes kavalkádja, a közönség és a pálya mellett helyett foglaló zenészek gondoskodtak. Az Opera épülete előtt a kórus Händel Hallelujáját énekelte, de volt itt DJ, dobosok , pop, rock és etno-zene. Különösen tetszett az egyik szurkoló tábláján olvasható szöveg: ”ha elfáradt a lábad, akkor fuss a szíveddel”. Köszönjük a DSE-nek a lehetőséget a versenyzésre és hálával tartozunk a Békés Drén csapatának és külön Ilyés Tamásnak, hogy segítettek eljutni a versenyre és a váltóhelyekre.

Sparmaraton2017

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.