Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Szemeim az úrra néznek szüntelen, fordulj felém és könyörülj Uram!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

„Ha elfárad a lábad, fuss a szíveddel!”

Idén október 14-15-én rendezték meg a 32. Budapest Spar Maratont, amelyen iskolánk csapata is elindult. Rekordot döntött az indulók száma: több, mint 32000 ember állt rajthoz. Szombaton a családi és a rövidebb futásokat, vasárnap pedig a maratont, a maratoni váltót, a félmaratont és 10 km-t bonyolították le. Ebben az évben egy csapatunk vett részt a versenyen, ezen belül is a maratoni váltón. A csapat tagjai voltak: Murvai Vanessza (11. A), Juhász Erik(11. B), Szilágyi Emma(10. B) és Szilágyi István tanár úr. A megszokott szeles, esős idő helyett 20 fokos melegben és remek hangulatban kellett teljesítenie a távot a versenyzőknek, amiről a futók színes kavalkádja, a közönség és a pálya mellett helyett foglaló zenészek gondoskodtak. Az Opera épülete előtt a kórus Händel Hallelujáját énekelte, de volt itt DJ, dobosok , pop, rock és etno-zene. Különösen tetszett az egyik szurkoló tábláján olvasható szöveg: ”ha elfáradt a lábad, akkor fuss a szíveddel”. Köszönjük a DSE-nek a lehetőséget a versenyzésre és hálával tartozunk a Békés Drén csapatának és külön Ilyés Tamásnak, hogy segítettek eljutni a versenyre és a váltóhelyekre.

Sparmaraton2017

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.