Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
„Amit tehát Isten egybekötött ember el ne válassza”

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Szegedi Tudós Akadémia

2017. április 20-22. Szegeden került megrendezésre a Nobel-díjasok és tehetséges diákok IX. találkozója. Iskolánk öt tanulóját választották be jelentkezés alapján az orvos-biológiai kutatásokat végző Szent-Györgyi középiskolás diákok közzé az idei tanévben. Ők vehettek részt ezen a jeles eseményen, ahol a Nobel-díjas Dr. Bert Sakmann fiziológussal és Dr. Arthur Konnerth neurofiziológussal találkozhattak. Az első napon, laboratóriumi gyakorlaton vehettek részt, ahol tüdő és szív vizsgálatokat végeztek.

1

2

Boncolás

A második nap angol nyelven Szent- Györgyi hallgatok előadásait hallgathatták meg már folyamatban lévő és eredményeket hozó orvos biológiai kutatási területekről. Majd Arthur Konnerth előadását a Ca-ion és az emberi agy folyamatainak vizsgálatával kapcsolatban. Este gálaműsor zárta a rendezvényt a Szegedi Nemzeti Színházban.

3

A diákok a rendezvény alatt egyre elkötelezettebbek lettek leendő pályájuk iránt. Izgatottan várják májustól induló feladataikat.

4

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.