Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Február 14-én itt a FARSANG! Téma: 70-es, 80-as évek!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Szegedi Tudós Akadémia

2017. április 20-22. Szegeden került megrendezésre a Nobel-díjasok és tehetséges diákok IX. találkozója. Iskolánk öt tanulóját választották be jelentkezés alapján az orvos-biológiai kutatásokat végző Szent-Györgyi középiskolás diákok közzé az idei tanévben. Ők vehettek részt ezen a jeles eseményen, ahol a Nobel-díjas Dr. Bert Sakmann fiziológussal és Dr. Arthur Konnerth neurofiziológussal találkozhattak. Az első napon, laboratóriumi gyakorlaton vehettek részt, ahol tüdő és szív vizsgálatokat végeztek.

1

2

Boncolás

A második nap angol nyelven Szent- Györgyi hallgatok előadásait hallgathatták meg már folyamatban lévő és eredményeket hozó orvos biológiai kutatási területekről. Majd Arthur Konnerth előadását a Ca-ion és az emberi agy folyamatainak vizsgálatával kapcsolatban. Este gálaműsor zárta a rendezvényt a Szegedi Nemzeti Színházban.

3

A diákok a rendezvény alatt egyre elkötelezettebbek lettek leendő pályájuk iránt. Izgatottan várják májustól induló feladataikat.

4

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.