Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Sikeres érettségi vizsgákat kívánunk! "Veled leszek"- mondja az Úr."

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Tegnap a napos idővel együtt megérkeztek hozzánk az ERASMUS+ Program németországi résztvevői.

A lingeni gimnáziummal több mint 20 éve ismerjük egymást, diákcsereprogramjaink népszerűek és most egy uniós projektben is együtt dolgozhatunk. Miután vendégeink elfoglalták szállásukat, az őket fogadó magyar diákokkal felfedezték a várost, és igyekeztek kipihenni az utazás fáradalmait.

Szerda reggel, miután iskolánk igazgatónője köszöntötte a vendégeket, elkezdődött a közös munka. A délelőtt folyamán megnéztük egymás kisfilmjeit, melyet minden résztvevőnek készíteni kellett a gyökerüket, identitásukat elvesztő menekültekről, értékeltük egymás munkáját. Ezt követően pedig megbeszéltük a programban rejlő lehetőségeket, erősségeket és azokat a gyenge pontokat, melyeket a jövő évi munkánk során korrigálni kell.

Délután mindenki élvezte a tavaszi napsütést és a mezőberényi fagyit, majd az estét egy közös vacsora zárta a Gösser Pizzériában, ahol magyar specialitásokkal kínáltuk vendégeinket.

image4image1image3image

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.