Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek. Ján 8,36

Tegnap a napos idővel együtt megérkeztek hozzánk az ERASMUS+ Program németországi résztvevői.

A lingeni gimnáziummal több mint 20 éve ismerjük egymást, diákcsereprogramjaink népszerűek és most egy uniós projektben is együtt dolgozhatunk. Miután vendégeink elfoglalták szállásukat, az őket fogadó magyar diákokkal felfedezték a várost, és igyekeztek kipihenni az utazás fáradalmait.

Szerda reggel, miután iskolánk igazgatónője köszöntötte a vendégeket, elkezdődött a közös munka. A délelőtt folyamán megnéztük egymás kisfilmjeit, melyet minden résztvevőnek készíteni kellett a gyökerüket, identitásukat elvesztő menekültekről, értékeltük egymás munkáját. Ezt követően pedig megbeszéltük a programban rejlő lehetőségeket, erősségeket és azokat a gyenge pontokat, melyeket a jövő évi munkánk során korrigálni kell.

Délután mindenki élvezte a tavaszi napsütést és a mezőberényi fagyit, majd az estét egy közös vacsora zárta a Gösser Pizzériában, ahol magyar specialitásokkal kínáltuk vendégeinket.

image4image1image3image