Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Szemeim az úrra néznek szüntelen, fordulj felém és könyörülj Uram!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Ne kívánd felebarátod házát, …  és semmit, ami a felebarátodé. 5 Mózes 5,21

Minden iskolának van házirendje, mely az alapvető szabályokat írja le. Az, hogy csak a saját dolgaidat használd, nem lesheted le a társadról a témazáró megoldását, nem csupán egy iskolai szabály, hanem Isten parancsa. Sőt tízparancsolat közül a tizedik ennél még szigorúbb. Nem helyes, ha bármit magunknak kívánunk- irigységgel- ami nem a mienk. Csak keserűséget és bizalmatlanságot okoz ez a hozzáállás. Ennek is van alternatívája: a hála lelkülete. Isten mindenkit megajándékoz, van miért örülnöd, hálásnak lenned.

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.