Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Advent második hete! :)

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

Ne kívánd felebarátod házát, …  és semmit, ami a felebarátodé. 5 Mózes 5,21

Minden iskolának van házirendje, mely az alapvető szabályokat írja le. Az, hogy csak a saját dolgaidat használd, nem lesheted le a társadról a témazáró megoldását, nem csupán egy iskolai szabály, hanem Isten parancsa. Sőt tízparancsolat közül a tizedik ennél még szigorúbb. Nem helyes, ha bármit magunknak kívánunk- irigységgel- ami nem a mienk. Csak keserűséget és bizalmatlanságot okoz ez a hozzáállás. Ennek is van alternatívája: a hála lelkülete. Isten mindenkit megajándékoz, van miért örülnöd, hálásnak lenned.

Copyright © 2018 PSG Rights Reserved.