Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8
Már csak egy hét az első félévből!

PSG

Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium

A mi betegségeinket viselte, a mi fájdalmainkat hordozta. Mi meg azt gondoltuk, hogy Isten csapása sújtotta és kínozta. Ézsaiás 53,4

Milyen különös mondat ez! Ézsaiás próféta több mint 600 évvel Jézus születése, halála és feltámadása előtt mondta el Isten tervét. Múlt időben fogalmazott egy jövőbeni eseményről, ami bizonnyal be fog következni. Számunkra is már múlt idő, de Isten örök tervének és akaratának bizonyítéka.  Még különösebb, hogy sem 2000 éve, sem 2600 évvel ezelőtt nem léteztünk, az ige mégis rólunk szól. A mi bűneinkről, betegségeinkről, fájdalmunkról, amit Jézus magára vett. Az irgalmas, megbocsátó Isten tettei, idő felettisége képtelenek számunkra. Mégis valóság, mégis igaz. Jézus nem önmaga miatt, hanem értünk vállalta a halált, hogy szembesítsen bennünket Isten feltétel nélküli szeretetével.

Copyright © 2019 PSG Rights Reserved.